O SENSAI

  The Sense and 
  Science of Japan

  SENSAI
  The Sense.
  Subtelność, wysublimowanie, szlachetność.
  Wizja piękna dogłębnie zainspirowana japońską naturą.

  SENSAI
  The Science.
  Zaawansowanie, skrupulatność i bezkompromisowość.
  Wizja piękna starannie dopracowana przez japońską naukę.

  SENSAI
  The Sense and Science of Japan.
  Celebrowanie urody życia,
  pełnego blasku płynącego z wnętrza.

  Prezentacja wyjątkowej duchowości japońskiego piękna,
  stylu życia odzwierciedlanego przez SENSAI.

  Jedwab Koishimaru

  Cenny podstawowy
  składnik SENSAI

  W Japonii, Jedwab Koishimaru był od zawsze ceniony jako wyjątkowo lekki i piękny jedwab, zarezerwowany dawniej wyłącznie dla rodziny cesarskiej. Jedwab Koishimaru jest nadal uważany za najcenniejszy jedwab.
  Marka SENSAI odkryła sekret młodych i gładkich dłoni tkaczek jedwabiu.
  Naukowcy zbadali i ujawnili, że Jedwab Koishimaru posiada wyjątkowe właściwości stymulowania produkcji kwasu hialuronowego*, naturalnej substancji zawartej w skórze, niezbędnej do jej odżywiania i regeneracji. Duża zawartość kwasu hialuronowego w skórze prowadzi do uzyskania legendarnej japońskiej SILK SKIN - nienagannie jedwabistej cery.
  *przebadane in vitro.

  saho-hands

  Saho

  Rytuał pielęgnacyjny SILK SKIN zapewniający idealnie jedwabistą skórę.

  Aby osiągnąć efekt nieskazitelnie pięknej cery, SENSAI zaleca unikalny rytuał o nazwie Saho, składający się z trzech, powtarzanych codziennie w ten sam sposób etapów, gwarantujących zachwycające rezultaty.
  Wierzymy, że powtarzanie tych uspakajających i przemyślanych gestów to optymalna droga do uzyskania SILK SKIN, skóry jak jedwab oraz celebracji urody życia, rozświetlonego od wewnątrz.

  Świdomy wybór życia z gracją, pełnego wdzięczności

  SENSAI, jako marka, ucieleśnia japońską wrażliwość na piękno. Propaguje ideę `` świadomego wyboru życia z gracją, pełnego wdzięczności``, stylu życia z uznaniem dla subtelności i niuansów znajdujących się we wszystkich rzeczach i momentach naszego istnienia. Naszą misją stało się wspieranie i udoskonalanie życia tych osób, które podzielają i akceptują nasze wartości. U podstaw wszystkich naszych inicjatyw leżą cenne tradycje Japonii - Jedwab Koishimaru, najcenniejszy z japońskich rodzajów jedwabiu oraz Saho, zasady obowiązujące w japońskiej ceremonii parzenia herbaty.

  1
  Obcowanie z naturą
  2
  Pielęgnowanie
  więzi międzyludzkich
  • 1
   Obcowanie z naturą

  W 1887 założono Tokyo Cotton Trading Company, firmę poprzedzającą powstanie marki Kanebo. Badacze zauważyli, że ręce prządek jedwabiu, są piękne.

  Po wielu latach badań udało im się opracować składnik wykonany z materiałów towarzyszących procesowi produkcji jedwabiu. Doprowadziło to do wprowadzenia na rynek mydła Kanebo, SAVON DE SOIE, w którym po raz pierwszy na świecie zawarto niezwykły składnik - jedwab.

  W miarę rozwoju działalności kosmetycznej firma SENSAI dokonała europejskiego debiutu, pojawiając się w domu handlowym Harrods w Londynie. W 1989 roku wprowadzono na rynek ``krem kremów`` SENSAI EX La Crème, a SENSAI zyskało uznanie jako japońska, luksusowa marka pielęgnacyjna.

  Zastosowanie Jedwabiu Koishimaru w pielęgnacji, który wcześniej był zarezerwowany dla rodziny cesarskiej, odznaczającego się niezrównaną szlachetnością, lekkością i delikatnym blaskiem jeszcze bardziej wzmocniło prestiżowy status marki.

  Ta historia zrodzona z Jedwabiu Koishimaru jest zamknięta w jednej drogocennej kropli i nie przestaje toczyć się w przyszłość.

  • FILM
  • 2
   Pielęgnowanie więzi międzyludzkich

  Połączenie z Sado, japońską ceremonią parzenia herbaty. Wartości płynące z tej ceremonii otworzyły drogę do przyszłości SENSAI. Dyscyplina „praktykowania tego, co jest właściwe, we właściwej kolejności, we właściwy sposób” oraz filozofia „jedynego w swoim rodzaju doświadczenia” są tym, co pomogło stworzyć rytuał pielęgnacyjny SENSAI - Saho.

  Podwójne Oczyszczanie i Podwójne Nawilżanie
  Nasza wyjątkowa gościnność, zrodzona z szacunku dla innych, w połączeniu z naszą wyjątkową metodą pielęgnacji skóry, zyskała szerokie uznanie w Europie.

  • FILM

  Dziedzictwo SENSAI na rzecz zrównoważonego rozwoju

  W SENSAI zrównoważony rozwój jest wpisany w nasze DNA. Z biegiem lat, poza opracowaniem produktów, nauczanie w dziedzinach związanych z urodą, obejmujących naturę, rozwinęły się w praktykę, którą nazywamy „kultywowaniem relacji”. To, jak odnosimy się do środowiska i jak pielęgnujemy międzyludzkie więzi, to dwa kluczowe filary na tej ścieżce zrównoważonego rozwoju.

  Nasze zobowiązania

  Branie pod uwagę cyklu życia produktu, od jego powstania do rozpadu, jest praktyką głęboko zakorzenioną w tradycji japońskiego rzemiosła. Obejmuje to głęboki szacunek dla zasobów i ich wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu marnotrawstwa poprzez zmianę przeznaczenia oraz pomysł na ponowne ich wykorzystanie. Od wybierania surowców pozyskiwanych w sposób bardziej odpowiedzialny po innowacyjne, przemyślane projekty, to rozważne podejście jest pozytywną stroną naszych wysiłków, aby wciąż bardziej szanować środowisko.

  Rolnictwo regeneracyjne
  Zobowiązaliśmy się do pozyskiwania szeregu wybranych surowców, takich jak ekstrakt z liści Shiso i ekstrakt z liści/łodyg Ashitaba, z regeneracyjnych gospodarstw, w których nie stosuje się syntetycznych nawozów i pestycydów. Metoda rolnictwa regeneracyjnego nie tylko zapewnia możliwość prześledzenia całego procesu przygotowania gleby, uprawy, zbioru i wydobycia, ale także pomaga zrekultywować i odnowić glebę, wykorzystując pozostałości powstałe w procesie produkcji jako naturalny kompost.
  Nasz wkład w ochronę zasobów naturalnych
  Dążenie do poprawy wykorzystania zasobów,
  1. W niektórych naszych opakowaniach stosujemy PET pochodzący z recyklingu chemicznego, który jakością dorównuje pierwotnemu tworzywu PET.
  2. W części naszych opakowań szklanych stosujemy szkło pochodzące z recyklingu.
  3. W niektórych naszych opakowaniach stosujemy tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego, aby zmniejszyć zużycie syntetycznych tworzyw sztucznych opartych na ropie naftowej.
  4. Oferujemy wkłady do pomadek z myślą o ponownym wykorzystaniu pierwotnych opakowań.
  5. Projektujemy nasze materiały graficzne z myślą o ich ponownym wykorzystaniu, co stanowi rozwiązanie w zakresie redukcji odpadów.
  Certyfikat FSC®
  Od 2023 roku wprowadzimy do opakowań naszych produktów papier z certyfikatem FSC® wykonany częściowo z bagassy. Bagassa, znana również jako wysłodki z trzciny cukrowej, to niedrzewny materiał włóknisty pozostający po procesie ekstrakcji. W SENSAI stosujemy w opakowaniach papier z certyfikatem FSC®, pozyskiwany z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, przyczyniający się do ochrony bioróżnorodności i dobrego samopoczucia lokalnych społeczności(FSC®N002281).

  Japońskie rzemiosło

  Podążanie SENSAI za japońskim rzemiosłem jest znakiem rozpoznawczym naszej doskonałości. Przekłada się to na nasze niezachwiane zaangażowanie w jakość, innowacyjność i poświęcenie dla pięknej przyszłości. Proces, w którym wprowadzamy nasze wyroby na rynek jest wielopłaszczyznowy, a eksperci, od naukowców po rzemieślników, dzielą się swoją wiedzą na każdym etapie - od receptury, poprzez projekt produktu, aż po jego prezentację wizualną.

  icon_map

  Nasi konsultanci SENSAI z radością wybiorą najbardziej odpowiednie dla Ciebie produkty.

  Page Top