Japoński Zrównoważony Rozwój Luksusu

  Przyszłość luksusu

  Dziedzictwo japońskiej wrażliwości
  na dbałość o rzeczy

  Przyszłość luksusu

  Wiosną 2023 roku zadaniem SENSAI jest przedefiniowanie luksusu poprzez zaszczepienie „szacunku” do obecnego modelu zrównoważonego rozwoju, który obejmuje „ograniczenie, ponowne użycie i przetworzenie”.

  Jesienią 2023 roku SENSAI zaprezentuje wspólne projekty z Kaikado z Kioto, najstarszym japońskim producentem ręcznie robionych pojemników na herbatę, oraz Shigeru Banem, światowej sławy architektem nagradzanym za innowacyjną i filantropijną działalność. Z wizją kultywowania więzi między przedmiotem a właścicielem, także między człowiekiem a naturą, z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie tej inicjatywy jako nowej koncepcji luksusu.

  Zaszczepienie ``szacunku`` do obecnego
  modelu zrównoważonego rozwoju, który obejmuje
  ``ograniczenie, ponowne użycie i przetworzenie``.

  Nasza współpraca z Kaikado

  Podzielając głębokie uznanie dla japońskiej wrażliwości na dbałość o drobiazgi, firma SENSAI nawiązała współpracę z Kaikado. SENSAI ULTIMATE THE CREAM SPECIAL EDITION to arcydzieło, które łączy w sobie
  niezrównany japoński kunszt i przyszłość luksusowej pielęgnacji skóry.

  Idea poszanowania zasobów i niemarnowania ich

  Współpraca z Shigeru Banem

  Stoisko wielokrotnego użytku (wersja podróżna)

  W ramach promocji odświeżonej linii ULTIMATE nawiązaliśmy współpracę z architektem Shigeru Banem, projektując przestrzeń typu pop-up, która pozwala zminimalizować ilość odpadów budowlanych. Celem było sprostanie wyzwaniom związanym z konstrukcją konwencjonalnych stoisk typu pop-up, w których materiały są zazwyczaj wyrzucane po ich demontażu.  o jej wielokrotnym użyciu, co oznacza, że może być montowana, demontowana i wykorzystywana wielokrotnie, przy użyciu materiałów ułatwiających magazynowanie i transport.

  O Shigeru Banie

  W 1985 roku powstała firma Shigeru Ban Architects, a w roku 1995 założono organizację pomocy ofiarom katastrof Voluntary Architects Network (VAN). Shigeru Ban jest znany ze swojej pracy nad przestrzeniami mieszkalnymi dla ofiar klęsk żywiołowych, wykorzystując papierowe tuby jako system przegród. Otrzymał liczne nagrody, w tym Nagrodę Pritzkera (2014), francuski tytuł Komandora Orderu Sztuki i Literatury (2014), Nagrodę Sprawiedliwości Społecznej im. Matki Teresy (2017) i japoński Medal Honoru z Purpurową Wstążką (2017).

  THE ULTIMATE

  SENSAI uwalnia cud pięknej regeneracji.
  Nasze najnowsze odkrycia są odpowiedzią na pytania o przyszłość Twojej skóry.
  Oczekuj przełomowych rezultatów w tej wyjątkowej podróży do SILK SKIN.

  ULTIMATE
  THE LOTION I

  Delikatny lotion, który nasyca skórę bogactwem orzeźwiającego nawilżenia. Jedwabista i rozświetlona skóra promienieje najczystszym blaskiem SILK SKIN.
  Stosować obficie rano i wieczorem. Następnie nałożyć emulsję i/lub krem.

  ULTIMATE
  THE LOTION II

  Bogaty, odżywczy balsam, który nasyca skórę obfitością kojącego nawilżenia. Jedwabista i rozświetlona skóra promienieje najczystszym blaskiem SILK SKIN.
  Stosować obficie rano i wieczorem. Następnie nałożyć emulsję i/lub krem.

  ULTIMATE
  THE EMULSION

  Subtelnie lekka, bogata w olejki emulsja, która zapewnia skórze luksusowy komfort. Delikatna jedwabista warstewka otula skórę, zapewniając jej miękkość, sprężystość i blask SILK SKIN, skóry jak jedwab.
  Stosować rano i wieczorem po lotionie.

  ULTIMATE
  THE CREAM

  Niezwykle zmysłowy krem z opatentowaną mieszanką olejków, które zapewniają skórze przeobrażającą podróż. Gładsza, bardziej spoista i rozpromieniona po każdym użyciu skóra opromienia się jedwabistą gładkością SILK SKIN.
  Stosować rano i wieczorem po lotionie.

  ULTIMATE
  THE CREAM
  SPECIAL EDITION

  Kaikado Collaboration Chazutsu Case x 1
  ULTIMATE THE CREAM (REFILL) 40mL x 2

  SENSAI ULTIMATE THE CREAM SPECIAL EDITION to arcydzieło, które łączy w sobie tradycję japońskiego rzemiosła i przyszłość luksusowej pielęgnacji skóry. Jego ponadczasowy wygląd podkreśla elegancję i grację każdego gestu rytuału pielęgnacyjnego. Ozdobiona charakterystycznym dla SENSAI ULTIMATE złotem obudowa jest przedmiotem kolekcjonerskim.

  Świdomy wybór życia z gracją, pełnego wdzięczności

  SENSAI, jako marka, ucieleśnia japońską wrażliwość na piękno. Propaguje ideę `` świadomego wyboru życia z gracją, pełnego wdzięczności``, stylu życia z uznaniem dla subtelności i niuansów znajdujących się we wszystkich rzeczach i momentach naszego istnienia. Naszą misją stało się wspieranie i udoskonalanie życia tych osób, które podzielają i akceptują nasze wartości. U podstaw wszystkich naszych inicjatyw leżą cenne tradycje Japonii - Jedwab Koishimaru, najcenniejszy z japońskich rodzajów jedwabiu oraz Saho, zasady obowiązujące w japońskiej ceremonii parzenia herbaty.

  1
  Obcowanie z naturą
  2
  Pielęgnowanie
  więzi międzyludzkich
  • 1
   Obcowanie z naturą

  W 1887 założono Tokyo Cotton Trading Company, firmę poprzedzającą powstanie marki Kanebo. Badacze zauważyli, że ręce prządek jedwabiu, są piękne.

  Po wielu latach badań udało im się opracować składnik wykonany z materiałów towarzyszących procesowi produkcji jedwabiu. Doprowadziło to do wprowadzenia na rynek mydła Kanebo, SAVON DE SOIE, w którym po raz pierwszy na świecie zawarto niezwykły składnik - jedwab.

  W miarę rozwoju działalności kosmetycznej firma SENSAI dokonała europejskiego debiutu, pojawiając się w domu handlowym Harrods w Londynie. W 1989 roku wprowadzono na rynek ``krem kremów`` SENSAI EX La Crème, a SENSAI zyskało uznanie jako japońska, luksusowa marka pielęgnacyjna.

  Zastosowanie Jedwabiu Koishimaru w pielęgnacji, który wcześniej był zarezerwowany dla rodziny cesarskiej, odznaczającego się niezrównaną szlachetnością, lekkością i delikatnym blaskiem jeszcze bardziej wzmocniło prestiżowy status marki.

  Ta historia zrodzona z Jedwabiu Koishimaru jest zamknięta w jednej drogocennej kropli i nie przestaje toczyć się w przyszłość.

  • FILM
  • 2
   Pielęgnowanie więzi międzyludzkich

  Połączenie z Sado, japońską ceremonią parzenia herbaty. Wartości płynące z tej ceremonii otworzyły drogę do przyszłości SENSAI. Dyscyplina „praktykowania tego, co jest właściwe, we właściwej kolejności, we właściwy sposób” oraz filozofia „jedynego w swoim rodzaju doświadczenia” są tym, co pomogło stworzyć rytuał pielęgnacyjny SENSAI - Saho.

  Podwójne Oczyszczanie i Podwójne Nawilżanie
  Nasza wyjątkowa gościnność, zrodzona z szacunku dla innych, w połączeniu z naszą wyjątkową metodą pielęgnacji skóry, zyskała szerokie uznanie w Europie.

  • FILM

  Dziedzictwo SENSAI na rzecz zrównoważonego rozwoju

  W SENSAI zrównoważony rozwój jest wpisany w nasze DNA. Z biegiem lat, poza opracowaniem produktów, nauczanie w dziedzinach związanych z urodą, obejmujących naturę, rozwinęły się w praktykę, którą nazywamy „kultywowaniem relacji”. To, jak odnosimy się do środowiska i jak pielęgnujemy międzyludzkie więzi, to dwa kluczowe filary na tej ścieżce zrównoważonego rozwoju.

  Nasze zobowiązania

  Branie pod uwagę cyklu życia produktu, od jego powstania do rozpadu, jest praktyką głęboko zakorzenioną w tradycji japońskiego rzemiosła. Obejmuje to głęboki szacunek dla zasobów i ich wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu marnotrawstwa poprzez zmianę przeznaczenia oraz pomysł na ponowne ich wykorzystanie. Od wybierania surowców pozyskiwanych w sposób bardziej odpowiedzialny po innowacyjne, przemyślane projekty, to rozważne podejście jest pozytywną stroną naszych wysiłków, aby wciąż bardziej szanować środowisko.

  Rolnictwo regeneracyjne
  Zobowiązaliśmy się do pozyskiwania szeregu wybranych surowców, takich jak ekstrakt z liści Shiso i ekstrakt z liści/łodyg Ashitaba, z regeneracyjnych gospodarstw, w których nie stosuje się syntetycznych nawozów i pestycydów. Metoda rolnictwa regeneracyjnego nie tylko zapewnia możliwość prześledzenia całego procesu przygotowania gleby, uprawy, zbioru i wydobycia, ale także pomaga zrekultywować i odnowić glebę, wykorzystując pozostałości powstałe w procesie produkcji jako naturalny kompost.
  Nasz wkład w ochronę zasobów naturalnych
  Dążenie do poprawy wykorzystania zasobów,
  1. W niektórych naszych opakowaniach stosujemy PET pochodzący z recyklingu chemicznego, który jakością dorównuje pierwotnemu tworzywu PET.
  2. W części naszych opakowań szklanych stosujemy szkło pochodzące z recyklingu.
  3. W niektórych naszych opakowaniach stosujemy tworzywa sztuczne pochodzenia biologicznego, aby zmniejszyć zużycie syntetycznych tworzyw sztucznych opartych na ropie naftowej.
  4. Oferujemy wkłady do pomadek z myślą o ponownym wykorzystaniu pierwotnych opakowań.
  5. Projektujemy nasze materiały graficzne z myślą o ich ponownym wykorzystaniu, co stanowi rozwiązanie w zakresie redukcji odpadów.
  Certyfikat FSC®
  Od 2023 roku wprowadzimy do opakowań naszych produktów papier z certyfikatem FSC® wykonany częściowo z bagassy. Bagassa, znana również jako wysłodki z trzciny cukrowej, to niedrzewny materiał włóknisty pozostający po procesie ekstrakcji. W SENSAI stosujemy w opakowaniach papier z certyfikatem FSC®, pozyskiwany z lasów zarządzanych w sposób odpowiedzialny, przyczyniający się do ochrony bioróżnorodności i dobrego samopoczucia lokalnych społeczności(FSC®N002281).

  Japońskie rzemiosło

  Podążanie SENSAI za japońskim rzemiosłem jest znakiem rozpoznawczym naszej doskonałości. Przekłada się to na nasze niezachwiane zaangażowanie w jakość, innowacyjność i poświęcenie dla pięknej przyszłości. Proces, w którym wprowadzamy nasze wyroby na rynek jest wielopłaszczyznowy, a eksperci, od naukowców po rzemieślników, dzielą się swoją wiedzą na każdym etapie - od receptury, poprzez projekt produktu, aż po jego prezentację wizualną.

  Page Top